Haber

Halk TV’de Ayşenur Arslan’dan tepki çeken ifadeler: Harekat olmasaydı Karkamış’a roket düşmezdi

Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki sınır bölgesinde dün PKK’lı teröristler tarafından 5 roket atıldı. Düşen roketler nedeniyle 1’i öğretmen, 1’i çocuk olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye can kayıpları nedeniyle yas tutarken, Halk TV sunucu Ayşenur Arslan’ın canlı yayında saldırıya ilişkin kullandığı ifadeler tepkilere neden oldu.

“PKK, HAREKATA MİSİLLEME OLARAK SALDIRDI”

Terör örgütü PKK’nın bu saldırıyı Pençe Kılıç Harekatı’na misilleme olarak gerçekleştirdiğini söyleyen Arslan, “Durduk yerde böyle bir saldırı beklenmezdi” tabirini kullandı.

“DURDUK YERDE BİR SALDIRI BEKLENMEZDİ”

Arslan şöyle konuştu: “Şimdi mesela buna harekata misilleme olarak PKK terörü diyebiliriz muhtemelen. Yani tekrar muhtemelen kaydıyla söylüyoruz ancak şunu cinayet dedektifleri de, siyasetçiler de, bizler de daima bu kayıtla bakar ve söyleriz. Katilin motif denir hatta ona motivasyonu ne, maksadı ne? Yani şayet o motivasyonu bulursanız katile ulaşırsınız. Hem kanıttan ulaşırsınız hem de motivasyonu belirlersiniz. Artık durduk yerde bu türlü bir hücum beklenmezdi. Artık diyebilirim ki ben bu harekattan sonra bir misilleme emeliyle ve öldürmek niyetiyle PKK teröründen bahsedilebilir duruma gelmiş.”

SOSYAL MEDYADAN DA REAKSİYON YÜKSELDİ

Arslan’ın bu sözlerine sosyal medyadan da tepkiler yükseldi. Sosyal medya kullanıcıları Arslan’ın sözlerini eleştirerek, soruşturma başlatılması davetinde bulundu.

Arslan’a yönelik birtakım reaksiyonlar şu biçimde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu