Haber

TFF Başkanı Büyükekşi: Göztepe-Altay maçındaki olaylar futbol tarihimize kara bir leke bırakıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, pazar günü çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Göztepe-Altay derbisinde, deplasman tribününden atılan fişekle yaralanan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ziyarette TFF İdare Konseyi Üyeleri Nüket Küçükel Ezberci, Müslüm Özmen ve Talat Papatya’nın yanı sıra Göztepeli futbolcular Yasin Öztekin, İsmail Köybaşı ve Atınç Nukan da yer aldı.

Büyükekşi, Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’ndeki ziyaretin akabinde yaptığı açıklamada, Çakır’ı beklediğinden çok daha âlâ gördüğünü söyledi. Yaralı taraftarın moralinin de yerinde olduğunu aktaran Büyükekşi, “Kendisi çok âlâ bir durumda. Bizim için en kıymetli mevzu insan sıhhati, onu bu halde görmek bizi çok memnun etti. İnşallah idare heyeti üyemiz Talat Papatya, güzelleşir iyileşmez alıp federasyona getirecek kendisini. Ben de biliyorsunuz haziran ayında İstanbul’da Şampiyonlar Ligi finali var. Finale davet ettim kendisini. O da ‘İnşallah’ dedi. Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu spor taraftarımızın yanındayız. İnşallah hoş günlerde tekrar onla birlikte olacağız. Moral, motivasyonu çok iyi” dedi.

Büyükekşi, şöyle devam etti:

“Edindiğimiz raporları, tüm detaylarıyla değerlendirdikten sonra gereken kararları alacağız. Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için ne gerekiyorsa o kararları alacağız. Taraftarları, liderleri, futbolcuları Fair-Play’e davet ediyorum. Futbol bir savaş değil. Taraftarların da maçtan sonra sarılmasını istiyoruz. Her vakit hatırlattığımız üzere futbol kardeşliktir. Adrenalin olmazsa olmaz ancak değerli olan dostluk. Biz her vakit bu taraftan yanayız. Son yaşanan olay futbol tarihimize kara bir leke bırakıyor. Bu nedenle buna sebep olanlara dur demeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu