Ekonomi

Kremlin Sözcüsü Peskov: “Kiev rejimi terör saldırısı taktikleri kullanıyor”

Peskov, başkent Moskova’da güncel konulara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Rusya’nın Suudi Arabistan’da Ukrayna krizinin analizi için planlanan görüşmeyi takip edeceğini belirten Peskov, “Kiev rejiminin mevcut yaklaşımıyla barış anlaşmasına varılması mümkün mü? Cevap açıkça hayır. Bunun için gerekli koşullar mevcut değil. Kiev rejimi, yalnızca Batı’nın Rusya’ya karşı savaşında bir araç olarak kullanıldığı sürece barış aramaz ve arayamaz.” sözünü kullandı.

Ukrayna’nın karşı taarruzuna devam ettiğini ancak rastgele bir başarı elde edemediğini belirten Peskov, “Kiev başarılı değil ve çok ama çok zor durumdalar. Özel askeri operasyon devam ediyor. Ukrayna karşı saldırısının Kiev’de planlandığı gibi ilerlemediği açık.” değerlendirmesini yaptı.

“Mücadeleye devam edeceğiz”

Peskov, Rusya’nın çeşitli bölgelerine yönelik saldırıların “terör eylemi” olduğunu vurgulayarak, “Bu saldırılar, başarısızlıklarından kaynaklanan çaresizlik hamleleridir. Kiev rejimi terörist saldırı taktikleri kullanıyor. Bu mide bulandırıcı ve buna karşı savaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Nijer’deki darbeye ilişkin açıklama yapan Peskov, “Gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Ülkede hukukun üstünlüğünün, itidalin hızla yeniden tesis edilmesinden yanayız ve tabii ki Nijer’in anayasal düzene dönmesini istiyoruz.” söz konusu.

Rusya’nın başkenti Moskova’ya dün insansız hava aracıyla düzenlenen saldırıda, Temmuz ayında Rostov bölgesine düşen roket nedeniyle gökdelenlerin bulunduğu Moscow City bölgesinde bir bina hasar gördü, 10 kişi yaralandı. 28.

haber-oltu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu