Haber

Karaman’da 1 haftalık bebek Zeynep cami avlusuna terk edildi

Mansur Dede Mahallesi’ndeki Çelebi Camii’nde meydana gelen olayda, akşam namazı için camiye gelenler, avluya terk edilmiş kundaklanmış bebek buldu. İhbar üzerine camiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

SADECE 1 HAFTA

Sağlık ekiplerince Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan bebek, acil serviste yapılan ilk sağlık kontrolünün ardından detaylı muayenesi için yeni doğan ağır bakım servisine kaldırıldı. Doktorların 1 haftalık olduğu değerlendirilen bebeğin kundak üzerinde adının “Zeynep” olduğunu belirten bir not bulundu.

“HAYATİ TEHLİKESİ YOK”

Tedavisi devam eden Zeynep bebeğin doktoru Sevgi Vurucu, “Bebeğin 1 haftalık veya 10 günlük olduğunu tahmin ediyoruz. Göbek bağı düşmüş, gözleri hala şiş ve şiş. .Bebek geldiğinde genel durumu yeterliydi.Muhtemelen karnını doyurmuştu,Kan şekerini kontrol ettik, durumu iyi.Çocuğumuzu yeni doğan servisimize aldık.Şu an hayati tehlikesi yok. burada besledik kanını aldık sadece biraz sarılık görüntüsü var onunda tedavisine başladık şu an kan sonuçları çıkmadı ama bebeğimiz sağlıklı şimdilik tedavisi devam ediyor planlarımızı yapacağız Kan sonuçlarına göre, arkadaşları bebeğin üzerinde bir not buldu ve “Zeynep bebeğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu