Haber

Filistin İçin Basın Platformu İsrail’i Kınadı

Filistin İçin Basın Platformu, Gazze’de öldürülen gazeteciler için Taksim’de düzenlediği basın açıklamasıyla İsrail’i kınadı.

Filistin İçin Basın Platformu, Gazze’de gazetecilere yönelik katliamları kınamak amacıyla Taksim’de bir basın açıklaması düzenledi. Etkinliğe çok sayıda gazete, televizyon kanalı, ajans ve internet haber sitesinden çok sayıda gazeteci katıldı. Basın açıklaması Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak okundu. Platform adına konuşan Gazeteci Nevzat Çiçek, “İşgal altındaki İsrail, gazetecileri öldürmeye devam ediyor. Çünkü gazetecinin kaleminden çıkan bir haberin, onun objektifinden yansıyan bir fotoğrafın, bir görüntünün tonlarca haberden daha etkili olduğunu çok iyi biliyor. Attığı bombalara sessiz kalmayacağız, bizi susturamayacaksınız, gerçekleri gizleyemeyeceksiniz.” ” söz konusu.

Öldürülenlerin yanı sıra 18 gazetecinin de İsrail tarafından tutuklandığına dikkat çeken Çiçek, Filistin’de yaşanan trajediyi dünya kamuoyuna duyurmaya çalışan bazı basın mensuplarının işten çıkarıldığını, mobbing uygulandığını ve seslerinin susturulmaya çalışıldığını ifade etti. baskı ve sansür yoluyla soykırıma göz yuman medya kuruluşlarını kınadıklarını belirtti. – İSTANBUL

sarioglan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu