Haber

CHP’li Sarıgül Okul İhtiyaçlarında KDV’nin İndirilmesini İstedi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Okul ihtiyacının KDV’si indirilsin.” söz konusu.

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, seçimlerin üzerinden 3 ay geçtiğini ancak hükümetin verdiği sözlerin çoğunu yerine getirmediğini savundu.

Meclisin tatilde olduğunu ve bakanların seçim çalışmalarını yürüttüğünü belirten Sarıgül, “Cumhurbaşkanlığı muhalefeti suçluyor. Milletin menfaati için ne yapacaktınız, ne yaptınız, Sayın Kılıçdaroğlu itiraz etti? ” dedi.

Mustafa Sarıgül, inancın ekonominin can damarı olduğunu ve hukukun üstünlüğü sağlanarak piyasalara inancın verilmesi gerektiğini belirtti.

Memur maaşlarındaki artışa değinen Sarıgül, bu artışın memurların geçinmesine yetmediğini, büyükşehirlerde kira fiyatlarının 10-15 bin liralara kadar çıktığını söyledi.

Yeni eğitim-öğretim yılının açılacağını hatırlatan Sarıgül, “Velilerin okul masraflarını azaltmamız lazım. Okul ihtiyaçlarındaki KDV indirilsin.” sözünü kullandı.

Ekonomik sorunlar nedeniyle aç kalan öğrencilerin bulunduğunu kaydeden Sarıgül, öğrencilere yemek verilmesi gerektiğini söyledi.

CHP’li Sarıgül, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek A Milli Kadın Voleybol Takımı Gençler ve Gençler Şampiyonu oldu. SporBakan Osman Aşkın Bak’ı ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nu da tebrik etti.

alasehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu