Haber

Alevi Dedeler ve Fikir Önderleri “Ankara Buluşmaları”nda bir araya geldi

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok başkanlığında düzenlenen “Ankara Buluşmaları” toplantılarında Alevi dedeleri ile Alevi inanç ve kültür kuruluşlarının temsilcileri bir araya getirildi.

İlçedeki Estergon Kalesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Önder Altınok, bu tür toplantıları Ankara’nın manevi inancına ve giderlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Hem maddi hem de manevi olarak daha iyi bir Ankara için istişarelerimizi sürdürüyoruz. ve ruhsal olarak. Ortak akılla projeler geliştirmek, Başkentimizi ulusal ve uluslararası alanda birlik ve kardeşlik merkezi haline getirmek yolunda Alevi Dedelerimiz ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştuk. Değerli Dedelerimiz ve Alevi inanç ve kültür kuruluşlarının temsilcileriyle sermayemize ve halkımıza yapabileceğimiz katkıları değerlendirdik. Türk milletinin manevi değerlerini ve özünü geleceğe taşımak için inanç ve değerlerimizi yaşatmak çok değerlidir. Toplantımızda hem Keçiören’de hem de Ankara’da Alevi vatandaşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının talep ve beklentilerini dinledik. Öte yandan Alevi kanaat önderlerini bir araya getirerek Alevi inancının gereklerini birlik ve beraberlik içinde yerine getirmenin değerli olduğunu vurguladık. Toplantımıza katkı sağlayan tüm dedelerimize ve Aleviliğe katkı sağlayan sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel bir Ankara için el ele çalışmaya devam edeceğiz” dedi. dedi.

Saatlerce fikir alışverişinde bulunulan toplantıda Alevi dedeleri ve Alevi inanç ve kültür kuruluşlarının temsilcileri, bölgelerine ilişkin talep ve beklentilerini dile getirdi. Toplantıda her konuşmacı farklı sözler söyleyerek Alevi örgütlerinin inançlarını birlik ve beraberlik içinde nasıl yaşayabilecekleri ve taleplerini istişarede bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu