Haber

CHP’den Bakan Kurum’a Kılıçdaroğlu’nun sözünü hedef alan yanıt: 14 Mayıs’ta iktidar olacağız, bedelsiz yapacağız

AK Parti’nin İstanbul’dan milletvekili adayı olarak gösterdiği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, partisinin Pendik’teki 2. Bölge Seçim Uyum Merkezi’nin açılışında Kılıçdaroğlu ve CHP’li belediyelere tepki gösterdi.

“YAPAMAMAK”

Bakan Kurum, “Bedava konut dağıtacaktı. Neden dağıtmıyorsunuz? Elinizden tutan yok mu? İzmir milletvekilidir. Güzel İzmir’imize gittik, evlerimizi vatandaşlarımıza teslim ettik” dedi. söz verdiğimiz gibi.İzmir’i sokaktan sokağa, mahalleden mahalleye dönüştürdük.Belediye kendi ellerinde değil miydi?” İşte Ankara. İşte İstanbul. Çok fazla belediyeniz var. Arkadaş, 11 ilde 14 milyon vatandaşımızı etkileyen bir afet yaşadık. Yapamazlar.” söz konusu.

“BU GÜÇ ÖRNEK BİR DURUMDUR”

Bakan Kurum’a yanıt CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi. Kurumun sözlerinden alıntı yaparak sosyal medyada paylaşımda bulunan Torun, “Bu hükümet ibretlik bir dava! 21 yıldır iktidarsınız, beyin sarsıntısı vergilerini içtiniz. 8 imar affı çıkarıp belediyeden ayrıldınız” dedi. Enkazdaki vatandaş.Deprem evlerini para için satıyorsunuz ama hiç sıkılmıyorsunuz ve muhalefete ‘bedava konut dağıtın’ diyorsunuz.Peki ne yaparsınız?” ifadelerini kullandı.

“MERKEZ ALMADAN TESLİM EDECEĞİZ”

Torun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler o kadar acizsiniz ki, belediyelerle elektrik imkânları konusunda rekabet edeceksiniz. Ancak sözümüzdür. 14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz ve tüm deprem konutlarını vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” bir kuruş olmadan.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu