Teknoloji

40 Bin Kişi Dünya Kupası Maçı Diye FIFA 23 Maçı İzledi

FIFA serisinin en yeni üyesi FIFA 23, her ne kadar karışık tenkitler toplasa da grafikleriyle insanı mest etmeyi başarıyor. Lakin gerçekçilik düzeyi yüksek olan oyun, geçmişte de gördüğümüz benzeri bir olaya mesken sahipliği yaptı.

Bir FIFA 23 oyuncusu, oyunda başlattığı ‘Almanya – Japonya’ müsabakasını canlı yayın olarak YouTube’da yayınladı. Ama kullanıcı, yayın başlığında bu müsabaka, gerçek Dünya Kupası karşılaşmasıymış üzere sözlere yer verdi. Yayın, anlık 40 bini aşkın kişi tarafından gerçek sanılarak takip edildi…

İzleyenlerden kimileri durumu fark etse de pek yararı olmadı:

Elbette birtakım kullanıcılar, yayındaki imgelerin FIFA 23’ten olduğunun farkına vardı. Kimisi yayın sohbetinde durumu dillendirse de pek çok kişi sohbeti takip etmediğinden bunu gerçek sanarak izlemeye devam etti.

Oyunların gerçek sanıldığı öteki olayları da hatırlayalım:

Yakın vakitte, bilhassa Ukrayna-Rusya savaşı sırasında oyun manzaralarının gerçekmiş üzere paylaşıldığına rastlamıştık. Bilhassa küçük ekranlı aygıtlarda gerçek ve oyun ortasındaki fark tespit edilemez olduğundan, pek çok kişi de bu yemi yutmuş, sahte içerik üreticilerine izlenme kazandırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu