Teknoloji

YouTube Music ve Premium Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı!

YouTube Music ve YouTube Premium ücretli abonelik hizmetlerinin dünya çapındaki toplam abonelik sayısı 100 ülkede 100 milyona ulaştı. Öte yandan duyuruda, her hizmete kaç abonenin kaydolduğuna ilişkin ayrıntıya yer verilmedi.

Farklı bir blog yazısında YouTube Müzik Şefi Lyor Cohen, geçtiğimiz yıl Müzik ve Premium hizmetlerinin kullanıcı sayısının 20 milyon arttığını paylaşarak şunları ekledi: “2015 yılında birçok kişi YouTube’da abonelik modelinin gelişebileceğinden şüphe ediyordu. Pazarın kalabalık olduğunu, platformumuzun çok farklı olduğunu söylediler. Bugün, 100 milyon aboneden sonra başarımızın ardındaki etken kesinlikle çeşitliliğimizdir. Neden hâlâ büyümek için bu kadar çok alan görüyorum?”

YouTube Music Art, 100 milyon müzik parçasına reklamsız erişimin yanı sıra oynatma ve müzik görselleri de sunuyor. YouTube Premium ise kullanıcılarına YouTube Music’in tüm özelliklerinin yanı sıra her türlü YouTube görselini, filmini ve TV şovunu reklamsız izleme imkanı sunuyor. Ayrıca, çevrimdışı kullanım için görüntülerin indirilmesi ve diğer taşınabilir uygulamaları kullanırken görüntülerin arka planda oynatılması da desteklenmektedir.

YouTube Haber Merkezi Kuruyor!

YouTube, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için bir haber merkezi oluşturuyor. Bu sayede kullanıcılar çeşitli formatlardaki haberleri yetkili kaynaklardan takip edebilecek. Bunun yanlış bilgilerin yayılmasını önleyeceği kaydedildi.

YouTube, yanlış bilgilendirmeye karşı önlem almak amacıyla kullanıcılarını güvenilir haber kaynaklarına yönlendirecek bir haber merkezi oluşturuyor.

Bu özellik, görselleri, canlı yayınları, podcast’leri ve kısa videoları içermesi beklenen yetkili kaynaklardan çeşitli formatlardaki haberleri içerecektir.

Bu özelliğiyle 40 ülkede taşınabilir cihazlarda kullanılabiliyor. İlerleyen süreçte masaüstü ve TV uygulamalarına da gelmesi planlanıyor.

Haber kuruluşlarının kısa görsellerini destekleyecek bir program oluşturulduğu da belirtildi. YouTube, güvenilir bilgiye erişimi artırmak için kararlı bir şekilde hareket ettiğini söylüyor.

Platformun haberlerin takip edilebildiği bir ana program olmayı hedeflemektedir.

YouTube, kullanıcıların bir konuyu derinlemesine keşfetmesine yardımcı olmayı ve aynı zamanda farklı kaynaklardan bilgi almalarını kolaylaştırmayı amaçladığının altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu