Haber

Trabzonspor’un efsanesi Ahmet Suat Özyazıcı için tören

Trabzon spor Hayatını kaybeden Ahmet Suat Özyazıcı (87) için efsane teknik direktörlerden biri için anma töreni düzenlendi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Değerli hocamız sadece başarılı bir sporcu, çok başarılı bir teknik direktör değil, benim gözümde bir filozoftu. Türk futbolunun yapısını, ihtiyaçlarını ve eksikliklerini ancak bir filozofun analiz edebileceği kadar iyi analiz etmiştir. BT.”

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Trabzonspor’a ilk şampiyonluğunu yaşatan efsane teknik direktörlerden Ahmet Suat Özyazıcı, dün akşam saatlerinde evinde vefat etti. Eski Avni Aker Stadı’nın bulunduğu Millet Bahçesi’nde bordo mavililer camiasının saygıdeğer ismi için anma töreni düzenlendi. Törene Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Trabzonsporlu futbolcular Uğurcan Çakır ve Hüseyin Türkmen, Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, Trabzonspor eski başkanları, eski futbolcular ve Özyazıcı’nın ailesi katıldı.

AKÇAY: DERİN İLETİŞİM İÇİNDEYİZ. Ahmet Suat Özyazıcı’nın teknik direktörlük yaptığı dönemde futbolcu olan İlyas Akçay, törende yaptığı konuşmada, “Üzgünüm. Trabzonspor’un nereden ve nasıl geldiğini çok iyi bilen isimlerden biriydi. Futbolcuyduk.” Yanında oyuncular vardı.Trabzonspor’un futbolcularıydık.O ender futbolculardandı.Teknik hayatında yine başarılarını devam ettiren çok değerli bir hocaydı.” “Öyküleri çok güzel. Keşke yaşarken bu öyküleri belgesel haline getirseler. Gelecek nesillere bırakacakları çok büyük değerler var. Onların öykülerini biz anlatsak çok iyi olur. Hiçbir şey yaratmadılar. iki kıymetli değerimizi de kısa sürede kaybettik.İnsan sabrı gibi, işler yolunda gitmediğinde.” Bunlar, bilmediğini söyleyen insanları umursamadığı şeylerdi. Bu acıyı bu üzüntüyü konuşarak, gelecek nesillere heyecan vererek gidermemiz gerekiyor. Acıma ortak olurken Allah sana uzun ömürler versin. Hoşçakal diyorum. Güle güle hocam.” Gençliğimde uzaktan hayranlıkla izlediğimiz, takip ettiğimiz İstanbul’dan Trabzon, Trabzon ve Trabzon’u dört büyük yapan bir süreç yaşadım. kendi dükkânında çalışırken ilk tanışma fırsatı.Trabzonspor’un teknik direktörü olduktan sonra iki kez eve bir kez de hastaneye gittim.Bizim için, benim için Trabzonspor başkanı örnek aldığım kişiydi. Kulüp ve müzede dolaşırken fotoğraflara bakıyorum çünkü Trabzonspor tarihini iyi biliyorum.Teknik Direktörümüz Ahmet kupayı kazandığında oyuncuların sırtında dolaşırken eşofmanına kasket takıyordu. çok ilgimi çekmişti şapka ilgimi çekmişti takıyordum bir gün müzede yer alırım inşallah dedim ödül alırsam şapka takarım dedim o sırada şapka yanımdaydı O gün kupayı ben aldım.Trabz’ı tutmama adımını atan hocamızı rahmetle anıyoruz. onspor ve Trabzon şehrinin başka bir renkten veya başka bir grup olmasından. Pelerin hikayesinin bu şekilde devam etmesi benim de içinde yer almam beni mutlu etti. 27 aydır buradayım ve iki efsanenin ayrılışına şahit oldum. Trabzon şehrine ve grubuna, ülke futboluna büyük katkıları oldu.” Ailesinin, taraftarlarının, biz Trabzonspor camiasının ve Türk futbolunun başı sağolsun. 3 Türkiye Kupası, 2 Başbakanlık Kupası, Kıbrıs Barış Kupası, 2.Lig Şampiyonluğu.Pahalı hocamız sadece başarılı bir sporcu, çok başarılı bir antrenör değil, benim gözümde bir filozoftu.Yaşamı boyunca yapıyı analiz etti ve analiz etti. türk futbolunun ihtiyaçlarını ve eksikliklerini o kadar yerinde ki ancak bir filozof analiz edebilir.o zamanlar ne bilgisayar ne de analiz vardı.onların eksikliklerini tespit edip başarıya giden yolu çizen bir filozoftu.16 kupalı ​​hoca ama O da mütevazi bir insandı. Bugün spor camiasında duyanlar şaşırır belki ama 16 kupa vardı. Bugün onu uğurladık” dedi.

Bordo-mavili ekip, çıktığı dönemlerde 4 kez Birinci Lig, 1 kez İkinci Lig, 3 kez Türkiye Kupası, 5 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 kez Başbakanlık Kupası ve 1 kez Kıbrıs Barış Kupası’nı kazandı. kulüp tarihine damgasını vuran teknik adam görev aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu