Haber

Temel atma töreni mitinge dönüştü

Çukurova Belediyesi’nin Lions Uluslararası Kulübü ile birlikte gerçekleştireceği Lions Toplum Tesisleri’nin temel atma töreni, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle mitinge dönüştü. Lider Soner Çetin, “Soner Çetin nerde biz oradayız” ve “Çukurova seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde yaptığı konuşmada, “Ben belediyenin efendisiyim, halkımızın hastasıyım” ifadelerini kullandı.

Çukurova Belediyesi Lions Toplum Merkezi’nin temel atma töreni, Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, Lions Uluslararası Lideri Brian Sheehan, lions yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Temel atma töreni yoğun katılım nedeniyle adeta miting havasında geçti.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilk ayini düzenlediklerini söyledi. 2014 yılında ilk belediye başkanı seçildikten 7 ay sonra açılış töreni. Daha sonra her yıl toplu açılış töreni düzenlediklerini belirten Başkan Soner Çetin, “Son olarak 30 Ağustos’ta 9 toplu açılış töreni gerçekleştirdik. Her şey çok muhteşemdi. “Bugün burada toplu açılış töreni yapmıyoruz ama yine de burayı miting alanına çevirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

DEPREMDE HALKIMIZIN YANINDA OLDUK

6 Şubat 2023’te sarsılarak gözlerimizi açtığımızı anlatan Başkan Soner Çetin, “Kahramanmaraş merkezli depremler, Adana’nın diğer ilçelerinde 5,1 büyüklüğünde hissedilirken Çukurova’da 6,7 ​​büyüklüğünde ölçüldü. 11 bina yıkıldı, yüzlerce insanı kaybettik. Yıkılan binaların tamamı 1992-1997 yılları arasında inşa edildi. Yeni binalarda herhangi bir hasar görülmedi. Çukurova’da yapı stoğu sınıfını aştı. O dönemde insanlar sokaktaydı. “Belediye olarak onlara hiçbir şeyi kaçırmamaya çalıştık, halkımızın yanında olduk, tesislerimizi halkımıza açtık” dedi.

Başkan Soner Çetin, sık sık tezahüratlarla kesilen konuşmasına devam ederek, Lions International Club ile birlikte hayata geçirilecek sosyal merkezin depremden etkilenen halkımıza değerli hizmetler sunacağını vurguladı:

 

GYM SÖZ İSTEDİ

“Birçok belediyeden talep gelirken Çukurova Belediyesini tercih ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu işbirliğinin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz. Mesela Çukurovalı gençler spor yapmak istiyor. Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Kadın Voleybol Grubu Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyor. Çukurova ilçesine 5 bin veya 7 bin 500 seyirci kapasiteli bir spor salonu yakışır. Umarım Lions Spor Salonu’nu hep birlikte inşa edebiliriz.

Şunu da belirtmeliyim ki belediyecilikte hiç tecrübesizlik yaşamadık, çırak olmadık ama ustalık dönemine hazırız. “Ben belediye başkanıyım ve halkımızın hastasıyım. Umarım en az bir dönem daha aranızda olurum. Çukurova’nın talipleri çok ama onlar biraz daha bekleyecek. Perşembe günü açıklama yapılacak, merak etmeyin her şey dilediğiniz gibi olacak. Soner Çetin 1923’ten beri olduğu yerde kalacaktır. Sonuna kadar CHP’de olacaktır, merak etmeyin. “Kapı kapı dolaşarak CHP’nin şanlı bayrağını yeniden Adana’da dalgalandıracağız.”

 

SONER ÇETİN HOŞGELDİNİZ BİZE

Lions International Lideri Brian Sheehan da Çukurova Belediyesi’nin olağanüstü bir tören hazırladığını söyledi. Dünyadaki tüm Lionların Türkiye Lionlarının yaptıklarından büyük gurur duyduğunu belirten Brian Sheehan, “Geçtiğimiz yıldan bu yana eşimle birlikte üçüncü kez Türkiye’ye geldik. 11 ay önce felaketi görmeye gelmiştim. Çünkü dünyanın her yerindeki Lionlar nasıl yardımcı olabileceğimizi düşünüyordu” dedi.

Lions Uluslararası Müdürü Lion Danyal Kubin, bu değerli tesisin inşasında emeği geçenlere teşekkür etti.

MD 118 Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Seçkin Sakintuna, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremde büyük kayıpların olduğunu ancak hayatın devam ettiğini söyledi. Sakintuna, tüm olumsuzluklara rağmen kalıcı bir iz bırakmak isteyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in kendilerini kollarını açarak karşıladığını vurguladı. Seçkin Sakintuna, “İleride yapacağımız çalışmalarla kadınlarımız ve çocuklarımız burada mutlu günler geçirecekler. “Bize kaynak sağladığı için uluslararası direktörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

100. YILDA 100. YIL DÖNEMİNDE TESİS

MD 118 Lions Federasyonu’na Bağlı İdari Çevreler adına konuşan 118 U Genel Müdürü Erol Aydın, Cumhuriyetin 100’üncü yılında Yüzüncüyıl İlçesi’ne değerli bir eseri kazandırmak için bir araya geldiklerini söyledi. Erol Aydın, “Bu tesisin inşaatı için bize arsa tahsis eden Soner Çetin’e teşekkür ediyorum. Hayatımın en anlamlı günlerinden birini yaşıyorum. İhtiyaç duyulan her yerde orada olmayı hedefleyen Aslanlar, Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucularıdır. Bu eseri koruyacağınıza inanıyorum” dedi.

Projenin mimarı Ayşe İlkay Demirkent, şunları söyledi: “Bugün sadece bu projenin mimarı olarak değil, aynı zamanda zarar görmüş bir depremzede olarak buradayım. Geriye dönüp baktığımda annemi, babamı ve kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Ailemle yaşadığım güzel duyguları bu tesise yansıtmak istedim. “Lions kulüplerinin yöneticilerine ve Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Depremzedeler adına konuşan Yüzüncüyıl Mahalle Muhtarı İbrahim Uzun, “Muhtarlığını yaptığım mahallede bu tesisin inşasından dolayı Belediye Başkanı Soner Çetin’e ve Lions Kulübü yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Önder Soner Çetin başta olmak üzere emeği geçenlere plaketler verildi ve ardından hep birlikte düğmelere basılarak temel atma töreni gerçekleştirildi. Çukurova Belediyesi ile Lions International Club arasında imzalanan protokol uyarınca inşa edilecek sosyal tesiste çocuk odası, toplantı odaları, sosyal tesisler ve kafeterya yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu