Ekonomi

Samsun’da Ulaşım Ücretlerine Artış

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, 29 Ocak Pazartesi günü yapılacak Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) toplantısının ardından minibüs hatlarında, minibüs limitlerinde, taksicilerde ve ilçe minibüslerinde artış olacağını duyurdu. .

Uzun yıllar Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığını yürüten Fevzi Apaydın, sağlık sorunları nedeniyle görevini Yusuf Saim Erkan’a devretti. SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, Şoförler ve Arabacılar Odası’nı ziyaret ederek Yusuf Saim Erkan’a yeni görevinde başarılar diledi.

“Zam konusunu tatlı hale getirdik”

Ziyarette ulaşılabilirliğin artacağını söyleyen Hacı Eyüb Güler, oda yönetimine yaptığı konuşmada, “Yeni liderimizi tebrik ediyorum. Birliğin lideri olarak her zaman yanınızdayım. Ben buradayken. Size bir müjde vereyim. Beklediğiniz artışlardan bahsettim. Bugüne kadar sizlere hizmet eden, katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi. Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e teşekkür ediyorum. Mustafa Bey yardımcı oldu. şu ana kadar olan temaslarınız ve sorunlarınız ile.Sonuncu olmasına rağmen 2 gün önceki toplantımızda işi sorunsuz hale getirdik.UKOME toplanacak ve güzelliğiyle orada beklediğiniz artışları alacaksınız.Samsun minibüs sınırları, Minibüslerde “Taksiciler zamlarını Pazartesi günü alacak. Onaylanacak. Önümüzdeki hafta uygulamaya başlayacaksınız. İlçelerden gelen minibüslere de zam yapılması konusunda mutabakata vardık. İlçe minibüsleri de zamlarını alacak” dedi.

“İşlerimiz vardı, çok şey yaptık”

Yeni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Saim Erkan ise, “Ben 1993 yılından bu yana bu organizasyonun içindeyim. Sayın Apaydın ile çok yol kat ettik. Çalışmalarımız var, çok şey yaptık. Ben olmadım.” Sadece 1. Hat açılışında, diğer sınırların açılışlarında yoktum, “Hepsinde bulundum. Başkanımız ‘Artık uğraşamıyorum, yoruldum’ dedi ve beni yönetim kuruluna sundu. Arkadaşlarımız da bizi onurlandırdılar. Bize verdikleri destekten dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Hacı Eyüb Güler, Yusuf Saim Erkan’a çiçek vererek başarılar diledi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu