Ekonomi

Ruslar altına girdi

Uluslararası finans gazetesi Financial Times’ın Dünya Altın Kurulu’nun verilerine dayanan haberine göre, 2022’de Rusya’da külçe altına ve madeni paralara olan talep 2021’e göre beş kat arttı.

Gazeteye göre Rusya’da altına olan talebin dünyanın diğer bölgelerine göre daha hızlı arttığı, Rusya’nın ise 2022’de küresel talebin sadece yüzde 2’sini oluşturduğu kaydedildi.

Altın alımlarında Çin, Almanya ve Hindistan lider olurken uzmanlar, jeopolitik istikrarsızlık nedeniyle altına olan talebin arttığını vurguladı.

Uzmanlara göre ülke merkez bankalarının yoğun altın talebi, ABD ve Batılı ülkelerin mali yaptırımları nedeniyle dolar ve avronun daha az güvenilir hale geldiğini kanıtlarken, özel yatırımcılar da kriz nedeniyle altın alarak fonlarını kurtarmaya çalıştı. para birimi ağrısı

Sonuç olarak değerli metalin popülaritesindeki keskin artışı vurgulayan uzmanlar, aynı zamanda altını saklamanın bazı yatırımcılar için sorun olabileceğini, birçok kişisel yatırımcının altının ayakkabı kutusunda saklanamayacağını anlamadığını söylüyor.

KAYNAK: GAZETEMRU

ciftlik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu