Haber

Naci Görür Olası İstanbul Depremi Uyarısında Bulundu! ‘Hükümetimize Acil Öneri’

Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul’da olası deprem konusunda uyarıda bulundu. Görer, “hükümetimize acil tavsiye” notuyla yaptığı paylaşımda, can kaybına neden olabilecek 90 bin bina olduğunu duyurdu.

“Yüzbinlerce canımız güvende değil”

Naci Görür sosyal medya hesabından olası İstanbul depremi konusunda hükümeti uyardı. Görer, olası senaryoda can kaybına neden olabilecek bina sayısının 90 bin olduğunu belirtti. Bu, yüzbinlerce canımızın güvende olmadığı anlamına geliyor. Evet, biliyorum, en iyi yol bu binaları güçlendirmek veya yıkıp yeniden yapmak ama bu işlemi tüm bu binalara uygulayacak vaktimiz olduğunu düşünmüyorum.söz konusu.

‘Tahliye edilen binalar depreme dayanıklı hale getirilmeli’

Görür’ün paylaşımının devamı şöyle:

  • Bu nedenle İstanbul’da kuvvetli sallanan ve boş olan tüm binaları devlet kayıt altına almalı, devlet olarak kiralamalı ve riskli binalarda yaşayan insanlarımızın buralara taşınmasını sağlamalıdır.

  • Halkımızın can güvenliği sağlandıktan sonra boşaltılan binaları depreme karşı dayanıklı hale getirmek için belediye ve vatandaşların el birliği ile çalışmalıdır.

  • Bir bilim insanı olarak bundan daha acil bir analiz düşünemiyorum. Halkımızın güvenliği her şeyden önce gelir. Devletimiz bunu mutlaka yapmalıdır. Tüm İstanbulluların talebinin bu olduğuna inanıyorum, sevgilerle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu