Haber

Muğla’da eğitime başlayan depremzede sayısı 5 bin 711’e ulaştı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından aileleriyle Muğla ve ilçelerine gelen 5 bin 711 öğrenci okullarda eğitim görüyor.

Depremzedelerin barındığı geçici barınma merkezlerinde okul öncesi çocuklar için anaokulları da açıldı.

KYK yurt, pansiyon, otel ve misafirhanelerinde açılan anaokulu sınıflarında 452 çocuğa okul öncesi eğitim verilmektedir.

Muğla Valiliği ile uyum içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı dersliklerde deprem bölgesinden gelen 3-5 yaş arası çocuklara yönelik eğitici oyunlar, hikâyeler, masallar, drama ve müzik etkinlikleri düzenleniyor. afet sonrası yaşadıkları travmayı kısa sürede atlatırlar ve normal hayatlarına hızla dönerler.

İl merkezi ve ilçelerindeki okullarda eğitime başlayan afetli öğrenci sayısı 5 bin 711’e ulaştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremden etkilenen çocukların bu süreci daha hızlı atlatması ve moral bulması için gerekli zemini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerin kaldığı yurtlarda eğitim ve öğretimin yanı sıra uzman ekip tarafından psikososyal destek de aldığını belirten Çay, Valiliğin desteğiyle çocukların kırtasiye, oyuncak ve giyim ihtiyaçlarının da karşılandığını söyledi.

haberyesilyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu