Ekonomi

Moto Kurye Mesleği Yeniden Popüler Oldu

Moto kurye son dönemlerde en çok tanınan mesleklerden biri haline geldi. Son dönemde kar tedbirlerindeki artış mesleğe olan ilginin yeniden artmasına neden oldu.

Moto kuryelik, taşınabilir teknolojilerin gelişmesi ve online pazar yerlerinin artması ile en beğenilen mesleklerden biri haline geldi. Son dönemde şubede çalışan moto kuryelerin aylık ikramiyelerindeki yüksek artış mesleğe olan ilginin yeniden artmasına neden oldu. Hızlı teslimatın lider markalarından Vigo’nun kurucu ortağı Ali Cicioğlu, departmandaki son gelişmeler ve moto kuryelerin çalışma koşulları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Her meslekten başvuru alıyoruz”

Vigo Kurucu Ortağı Ali Cicioğlu, hızlı teslimat alanındaki gelişmeler ve kuryelerin talepleri doğrultusunda mesleki koşulların değiştiğini belirtti. Moto kurye olmak için çok sayıda başvuru yapıldığını kaydeden Ali Cicioğlu, “Her meslekten moto kurye olmak için gelen arkadaşlarımız var. Özellikle son dönemde ücretlerin artmasıyla birlikte cazibesini daha da artırdı. Haziran ve Temmuz aylarında internet sitemiz üzerinden onbinlerce başvuru aldık.” konuştu.

“Yarı zamanlı çalışma imkanı da var”

Ali Cicioğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Vigo’nun sağladığı yüksek kazancı ve kurye hizmetini ek iş olarak denemek isteyenler bizden part-time çalışmamız için büyük taleplerde bulundular. Her zaman olduğu gibi İstanbul’da bir yerimiz var. talepleri karşılamak için 19.00-24.00 saatleri arasında çalışabiliyorlar. Part time bir model sunduk. Şimdilik Kadıköy ve Beşiktaş’ta lansmanını yaptığımız bu modelimiz ile talebi karşılamayı hedefliyoruz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu