Haber

MHP Sinop İl Başkanı Hikmet Çınar, yerel seçim sürecine ilişkin bilgiler verdi

MHP Sinop İl Lideri Hikmet Çınar, yerel seçim sürecine ilişkin bilgiler verdi.

Çınar, kentteki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki yıl 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için belediye başkan, belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üye adaylarının en kısa sürede belirleneceğini söyledi. .

Yerel seçimlerde adaylık başvurularının 13 Kasım Pazartesi günü başlayacağını ve 15 Aralık Cuma günü sona ereceğini belirten Çınar, “Şu anda ilçelerimizde partimizin çok sayıda adayı var. Buradaki ittifak nasıl işleyecek?” Önceki süreçte belirlendi ama Sinop MHP olarak birçok ilçede aday çıkarmak istiyoruz. Sinop merkezde ittifak yoksa kendi adayımızı göstereceğiz. İttifak olacaksa raporumuzu da sunduk. Bu ittifakın MHP çatısı altında yapılacağına inanıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan, ayırmadan siyaset yapıyoruz. Sinop merkez dahil birçok ilçede yerel seçimlere iddialı hazırlanıyoruz. Bu dönem MHP Sinop’ta birden fazla belediye kazandı. Lideri ortaya çıkaracak.” söz konusu.

Partisinden aday olacaklardan bazı talepleri olacağını ifade eden Çınar, “Temiz geldik, temiz kalmak, temiz gitmek istiyoruz. Bir gün elbette bu bayrağı da teslim edeceğiz ama MHP olarak” dedi. Dürüst siyasetin nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz.” İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu