Haber

Kürşad Zorlu kimdir?

İYİ Parti Ankara 3. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Kürşad Severli, 14 Mayıs’ta yapılan seçimde milletvekili seçildi.

1977 yılında Yozgat, Yerköy’de doğan Güçlü, ilk, orta ve lise eğitimini aynı yerde tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra birebir branşta yüksek lisans yaptı. 2009 yılında doktora derecesini aldı. Akademik görevlerinden önce Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nda Danışman, PTT Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Danışmanı ve Uzman, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı danışmanı, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak çalıştı.

2010 yılında Ahi Evran Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. 2013 yılında ABD’de University of South Carolina’da misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Yönetim ve strateji alanında doçent ünvanını aldı. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde profesör ve İdari Bilimler Bölümü başkanı oldu. 2011-2013 yılı ortasında Ahilik Araştırma Merkezi, İl İstihdam Komisyonu ve KOBİ Proje Yönetim Kurulu üyeliği yaptı ve Kasım 2019’da Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak atandı.

Babası 1994-2004 yılları arasında MHP’den Yerköy Belediye Başkanı olan Bahri Zorlu’dur. 19 Ekim 2022’deki TBMM kümelenme toplantısında YETLERLİ Parti’ye katılan Zorlu, aynı gün İYİ Parti sözcülüğü ve genel başkan başdanışmanlığı görevine atandı.

Yeniçağ, Vatan ve Habertürk köşe yazarlığı yapan Güçlüli, İngilizce ve Kazakça bilmektedir. (HABER MERKEZİ)

meramhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu