Dünya

Kim Milyoner Olmak İster’deki Filistin sorunu? Kenan İmirzalıoğlu zulme tepki gösterdi

Kenan imirzalıoğlu Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’in sunumuyla yayınlanan bölümüne yarışmacıya sorulan Filistin sorusu ve İmirzalıoğlu’nun sözleri damgasını vurdu. Gazze’deki zulme tepki gösteren İmirzalıoğlu, insanların bir an önce huzur ortamına ulaşması gerektiğini söyledi.

FİLİSTİN SORUSU SORULDU

İMİRZALIOĞLU: İNSANIN VİCDANINI VE DUYGULARINI ZORLAYAN BİR SÜREÇ

Filistinli Müslümanların Yahudilere sattığı toprakların toplamının Filistin topraklarının yüzde 1’i olduğunu vurgulayan Kenan İmirzalıoğlu, şöyle konuştu: “Bazıları ‘Toprağı satanlar takviye mi edilecek?’ diye soruyor. “Böyle bir şey elbette yok. Bu başka bir algının sonucudur. İnsanların vicdanı ve duyguları üzerinde çok baskı yaratan bir süreçten geçiyoruz. Umarım en kısa sürede bu durumun üstesinden gelirler. Orada ciddi bir direnç var. Tüm dünya ayaklanırken, hükümetler de maalesef kendi içleriyle boğuşuyor “Siyasetleri nedeniyle sessiz kalabiliyorlar. Çünkü herkesin paraya olan ilgisi farklı ama dünya insanları buna karşı çıkmaya başladı. Her gün büyük yürüyüşler yapılıyor. Zulmün bir an önce son bulmasını diliyorum.”

“GÖZÜNE GÖRE zulme uğruyorlar”

“Çocuklar hanımlar, en kısa sürede huzur ortamına kavuşuruz. Gazze eskiden açık hava hapishanesiydi, şimdi ise sürekli bombalanan bir hapishaneye dönüştü. Umarım dünya bir an önce barışa doğru ilerler. ve bu vahşet ve cinayet sona erecek. Dünyanın her yerinde insanların psikolojisi bozulmaya başladı. Gördüğümüz kadarıyla insanlar 21. yüzyılda yaşıyor.” Çocuklar ve kadınlar eziliyor. Buna karşı tweet atanlar da işten atılıyor. Saygı duyduğumuz, medeni bulduğumuz özgür ülkelerin devletleri de bunu yapıyor. Düşünce, fikir ve basın özgürlüğü söz konusu olduğunda tüm dünya olarak şu anda en büyük sansürü, en büyük baskıyı görüyoruz. “Gerçek destek olarak sorumluluğu üstlenen cesur insanlar ve yönetimler de var. Onları ılımlılaştıralım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu