Haber

Kardeş Elbistan Adliyesi için Eskişehir Adliyesinden yardım

Eskişehir Adliyesi kardeş adliye Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki adliye binası için yardımların sürdüğü bildirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumlarının “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin yaralarını sarmaya devam ettiği kaydedildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilde büyük hasara yol açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından daha önce bölgeye 3 adet yardım aracı gönderen Eskişehir Adliyesi ve ceza infaz kurumları yardımlarını sürdürdü, ifade kaydedildi:

“Daha önce temel gıda maddeleri, ekmek, giyecek, battaniye, su, bebek bezi ve mama gibi acil ihtiyaçların karşılanması için yardım yapılırken, Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan kardeş adliye uygulaması ile Eskişehir Adliyesi ve Elbistan Adliyesi personeli, ve ailelerine soğuk kış aylarında bir kap, seyyar tuvalet, açık soba, kalorifer ve gıda malzemeleri temin edilerek bir yardım aracıyla Elbistan’a gönderildi. Açık Ceza İnfaz Kurumu Atölye No’lu savunma görevlileri yardım aracına yüklenerek Elbistan’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu