Haber

Karabük’ten kısa

Karabük Valisi Fuat Gürel, şehit yakınlarını evlerinde ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şehit Şaban Üke’nin annesi Şayeste ve kardeşi Satmış Üke ile yakın temasta bulunan Vali Gürel, şehidin yeğenlerine çeşitli hediyeler verdi.

Şehidin kardeşi Cemile Topsakal’ı evinde ziyaret eden Gürel, şehit olan özel harekat polisi Nazif Topsakal’ın bir süre önce yaşamını yitiren babası Süleyman Topsakal için taziyelerini iletti.

Cemile Topsakal’ın küçük torunu Seyir Yare’ye sahip çıkan ve kendisine çeşitli hediyeler veren Gürel, şehitlerin hakkının ne olursa olsun ödenemeyeceğini belirterek, “Geride kalan şehitlerimizin aileleri devletimize ve bizlere emanettir. Dün olduğu gibi bugün de şehitlerimizin kutsal emanetlerinin yanında olmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç’in de yer aldığı ziyaretlerde, İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Ziyarette başta şehitler Üke ve Topsakal olmak üzere tüm şehitler ile şehidin babası Süleyman Topsakal için dualar edildi.

Vali Gürel’den kurumsal denetimler

Vali Fuat Gürel, kurumsal denetimler kapsamında İl Göç İdaresi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerini ziyaret etti.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, kurum ve kentteki yabancı uyruklu sayısı hakkında sunum yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü de ziyaret eden Gürel, 2022 yılında yürütülen çalışmalar hakkında İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç’ten bilgi aldı.

Halk Günü toplantıları devam ediyor

Karabük’te “Halk Günü” mitingi Vali Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan vatandaşlar dilek, şikayet ve önerilerini dile getirdi.

Vali Gürel, sorunların ve taleplerin incelenmesi için kurum başkanına da talimat verdi.

Karabük Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nden Ziyaret

Karabük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KASID) Yürütme Konseyi Başkanı Çetin İpek, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen’i ziyaret etti.

Ziyarette Genel Sekreter Aydın Güngör, Başkan Yardımcıları Durmuş Eren, Güngör Bozkurt, Mehmet Doğan, Durmuş Yalçın, OvaÇalış Kooperatif Lideri Sadık Yalçın ve Rafet Yılmaz da yer aldı.

Yaşlandırma Merkezi üyeleri serayı gezdi

Yaşlı Merkezi üyeleri Safranbolu Belediyesi Uygulama ve Üretim Birimi’ni ziyaret etti.

Birim yetkilileri tarafından karşılanan misafirlere sebze, meyve ve çiçek yetiştiriciliği hakkında bilgi verilerek serada uygulama yapıldı.

kaynasli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu