Haber

İş adamları ve STK’lar Erzurum’daki deprem bölgesine yardıma devam ediyor

Erzurum’da iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları tarafından toplanan yardım malzemeleri depremden etkilenen illere gönderiliyor.

Valiliğin koordinasyonunda, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bünyesinde oluşturulan kriz masası liderliğinde deprem bölgesine yönelik insani yardım ve destek faaliyetleri sürüyor.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Erzurum Ticaret Borsası, Pasinler TSO, Oltu TSO, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, 1. OSB, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği ve diğer sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle “Deprem Yardım Merkezi” kuruldu. ve hayırseverler.

1. OSB merkezinde toplanan 100 adet soba, 2 adet seyyar tuvalet ve 2 adet konteyner depremzedelere teslim edilmek üzere tırlara yüklenerek Malatya’ya gönderildi.

ETSO Yürütme Konseyi Başkanı Saim Özakalın, depolarda toplanan diğer benzer yardımların AFAD koordinasyonunda ihtiyaç duyulan yerlere gönderileceğini söyledi.

Nakdi yardımda 24 saatte 1 milyon liraya ulaştıklarını ve bu sayıyı daha da artırmak için çalıştıklarını belirten Özakalın, vatandaşları davet etti.

Depremzedeler için konteyner kent kurulacak

Aşkale Çimento Yürütme Kurulu ve Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği (TÜRKÇİMENTO) Yürütme Kurulu Başkanı Fatih Büyüklük de deprem bölgesindeki tüm fabrikalarda yardım çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

AFAD’ın yönlendirdiği adreslere hızlı bir şekilde ulaşmak için büyük çaba sarf ettiklerini anlatan Büyüklük, Çimento Sanayii Koruyucuları Sendikası Lideri Adil Konukoğlu ve yönetim ekibi ile deprem bölgesinde konteyner kent kurmaya çalıştıklarını bildirdi. hiçbir vatandaşın evsiz kalmaması için tüm üye fabrikaların yöneticilerinin işbirliği.

Konteyner kentte evini kaybeden vatandaşların inanç ve huzur içinde kalabileceklerini vurgulayan Büyüklük, “Umarım soğuk kış günlerinde vatandaşlarımıza bir nebze olsun nefes aldırmış oluruz.” söz konusu.

Yücelik, Aşkale Çimento işçisinin kan bağışı, maddi ve manevi yardımlarla depremzedelerin yanında olduğunu belirtti.

Öte yandan kentteki Sanayi Dolmuş İstasyonu yönetimi ve çalışanları bir günlük gelirlerini deprem bölgesine bağışlama kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu