Teknoloji

iPhone 15 ekranları için yeni iddia: Üretim beklenenden erken başlıyor

Elmalar iPhone 15 serisi Lansmana 6 aydan kısa bir süre kala Samsung’un bu iPhone modelleri için OLED panel üretimine beklenenden bir ay önce başlayacağı söyleniyor. Bu süreç genellikle Haziran ayında başlasa da, SAMSUNGMayıs ayında yeni ekranların üretimine başlayacak.

Kaynaklara göre, BOE “sorunlarla” karşı karşıya olduğu için bu değişiklik normal. iPhone 15 modelleri içinOLED panellerin üretiminden çıkarılmasından kaynaklanmaktadır.

Daha önce bildirildiği üzere normal iPhone 15 modellerinin OLED panelleri, iPhone 14’te kullanılanlara benzer olacak ancak ön kamera ve Dynamic Island’dan çeşitli sensörler içinÜstte bir delik olacak.

Elec, BOE’nin ” delik çevresinde ışık sızıntısı sorunu yaşadığını ve delikli ekran panellerinin ilk tedarikçilerinden biri olma şansını kaçırdığını“diyor. Yayın” Işık sızıntısı sorunu, arka ışık ünitesinden gelen ışığın panel tarafından düzgün bir şekilde kaplanmadığı likit kristal ekranlardan farklıdır.‘ açıklaması ile devam ediyor.

Ancak, Samsung normal iPhone 15 modelleri içinOLED paneller Mayıs ayında üretime başlarken, başlangıçta planlandığı gibi Pro modellerinin ekranlarının üretimine Haziran ayında başlanacak.

Apple’ın iPhone 15 serisindeki standart ve Plus modelleri, düşük sıcaklıkta çok kristalli silikon (LTPS) ince film transistörleri (TFT) kullanırken Pro ve Pro Max, düşük sıcaklıkta çok kristalli oksit (LTPO) TFT kullanır.

LG Display, Haziran ayından itibaren iPhone 15 ve üzeri modeller için de sunuluyor. LTOP, FTF OLED panelleri üretecek . Her şey planlandığı gibi giderse 4 yeni model de eylül başında tanıtılacak ve ayın ikinci yarısında tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Normal modeller yeniden tasarlanırken, Pro sürümlerinde daha ince çerçeveler, geliştirilmiş kameralar ve yeni bir kasa bulunur. A17 Bionic işlemciyesahip olduğu söyleniyor.

erzinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu