Ekonomi

Havayolu Sektöründe İyimserlik Artarken American Airlines’ın Notu Wolfe Research Tarafından Yükseltildi

American Airlines’ın (AAL) hisseleri Pazartesi günü Wolfe Research tarafından Peer Perform’dan Outperform’a yükseltildi ve araştırma şirketi her hisse için 17 dolarlık bir hedef fiyat belirledi.

Yatırımcılara yapılan yazılı açıklamada, firmadaki analistler, iç hat uçuşlarındaki mevcut koltuk sayısı azalmaya başladığından dolayı havayollarının yatırımlarında seçici bir artış önerdiklerini söyledi.

Analistler, “Havayolu Endeksimiz üst üste dört yıl boyunca S&P 500 kadar iyi performans göstermedi ve uçuşlardaki mevcut koltuk sayısındaki artış ve ücret fiyatlarındaki düşüş nedeniyle her havayolunun hisseleri geçen yıl kötü performans gösterdi.” dedi.

“2024’e girerken bir dizi trend gözlemliyoruz, ancak mevcut koltuk sayısındaki artışla birlikte Mevcut Koltuk Kilometresi Başına Gelirin (RASM) bu yılın ilerleyen dönemlerinde yıllık bazda büyüme göstermeye başlaması ihtimali var. Uçuşlarda düşüş var” diye devam ettiler. “Bu nedenle 2024’ü havayolları için bir geçiş yılı olarak görüyoruz ve Hisse Başına Kazanç’ın (EPS) en düşük noktasına ulaşmasını bekliyoruz.”

Sonuç olarak şirket, havayollarına göre biraz daha iyimser bir duruş benimsiyor. Wolfe Research ayrıca American Airlines’ın, yakıt ve özel kalemler hariç, mevcut koltuk sayısı ve Mevcut Koltuk Kilometresi Başına Maliyet (CASMx) hedeflerini 2023 yılında yakalayan tek havayolu olduğunu vurguladı. American Airlines’ın Boeing 737’si olmadığını da kaydetti. Filosunda MAX 9 uçağı bulunuyor ve ilk çeyrekte Tel Aviv’deki operasyonları ve ikinci çeyrekteki transatlantik uçuşları açısından yıldan yıla güçlü karşılaştırmalar nedeniyle daha düşük risklerle karşı karşıya.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu