Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Önder Savaş, “Sanayi sitesini en uygun yere, en uygun şekilde, ortak akılla, bilimle, herkesin rızasını alarak taşıyacağız” dedi.

5 bin işyerinin ve 12 bin işyerinin bulunduğu Antakya Sanayi Sitesi’nde depremlerin ardından hemen her iş kolundan esnafı ziyaret eden Başkan Savaş, son ziyaretinde site esnafının 6 Şubat’tan bu yana yaşadığını anlattı.

Sanayi sitesini ziyaretinde esnafın sorunlarını tek tek ele alan ve talepleri dinleyen Önder Savaş, şunları söyledi:

“Canla başla çalışan değerli esnaf kardeşlerimizin sözlerini dinledik. Hatay sanayisinin gelişmesi ve gerekli ihtiyaçlarının karşılanması için fikir alışverişinde bulunduk. Esnafımız tüm imkanlarımızla her zaman yanlarında olduğumuzu biliyor ve görüyor. Bu şehir 7 kez yıkıldı ayağa kalktı. Şimdi sekizinci kez. Çok yakında. Sanayi Sitesi esnafımızla oturup konuşacağız. Ortak akılla, bilimle herkesin isteğini alarak Sanayi Sitesini en uygun yere, en uygun biçimde taşıyacağız.”

Başkan Savaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ticari başlangıçla bu iş olmaz. Artık şeklin ve tipin kıymeti kalmadı, biz artık gelecek nesilleri yaşatmak için çalışacağız. Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, meslek odaları ve meslek odaları ile birlikte ortak akılla projeler üretiyoruz. üniversite hocaları, projelerin finansmanına odaklanıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

ortahisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu