Teknoloji

GTA San Andreas RTX Remix modu büyük sorun yarattı

GTA San Andreas RTX Remix yol izleme modu yayınlandı. Ancak önemli bir performans sorunuyla karşılaşıldı. Oyun RTX 4080 ekran kartıyla stabil 60 FPS sağlayamıyor.

NVidia’nın Remix güncellemesi beta sürüm olarak yayınlanmış olsa da daha önce mod yapımcılarının kendi Remix versiyonlarını yaptıklarını görmüştük. GTA San Andreas RTX Remix modu, RTX 4080 ile 1440p çözünürlükte, DLSS 3.5 kalitesinde çalıştırıldığında bile 50 FPS’nin altına düşüyor.

YouTube kanalı ‘MxBenchmarkPC’, GTA San Andreas RTX Remix Path Tracing Modunun yer aldığı bir görsel yayınladı. Videonun içeriğinde oyundaki değişiklikleri sahne sahne görürken performansa ilişkin testlerin de yapıldığını görüyoruz. Ancak testlere ve FPS sonuçlarına baktığımızda performans sorunu ciddi bir sorun gibi görünüyor.

GTA San Andreas RTX Remix modu açıldığında FPS düşüyor

GTA San Andreas normal versiyonda açık dünyada 300 FPS’nin üzerinde bir oyun performansı sunuyor. İç alanlarda 800 FPS’ye kadar çıkıyor. Fakat RTX Path Tracing modu açıldığında oyun performansında olumsuz bir değişim yaşanıyor. Oyunun 40 FPS’ye düştüğünü gözlemliyoruz. Sorunun ana kaynağının optimizasyon probleminden kaynaklandığı ileri sürülüyor.

Karşılaştırma görsellerinde de fark ettiğimiz gibi RTX Yol İzleme modu poligonda da bazı değişikliklere neden oluyor. İç mekanı karşılaştırırken koltuk şekli ve poligonlarındaki değişimi fark etmemek mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu