Haber

Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin’i destekleyen grupların üniversite kampüslerinden çıkarılmasını savunuyor

ABD’de Cumhuriyetçi başkan adayı Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin’i destekleyen grupların üniversite kampüslerinden uzaklaştırılmasının ifade özgürlüğünün ihlali olmadığını savundu.

Fox News’a konuşan DeSantis, Florida’daki üniversitelerde Filistin’e destek amaçlı düzenlenen gösterilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DeSantis, “Filistin’de Adalet İçin Öğrenciler” adlı grubun “Hamas’la işbirliği içinde olduğunu söylediğini” ve bu grubun kampüslere girmesinin yasaklanmasının ifade özgürlüğünün ihlali olmadığını iddia etti.

Florida eyaletinin üniversiteler aracılığıyla bu gruplara destek veremeyeceğini belirten DeSantis, “Bu, terörizme maddi destek sağlanması anlamına geliyor.” dedi.

Söz konusu öğrenci grubu yaptıkları açıklamalarda, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de “Aksa Tufanı” adı altında gerçekleştirdiği operasyonları “direniş” olarak nitelendirerek, “Filistinli öğrenciler” dedi. Sürgündekiler bu hareketin bir parçası, bu hareketle dayanışma içinde değiller.” Şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyetçi başkan adayı Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin’i destekleyen “Filistin’de Adalet İçin Öğrenciler” grubunun kampüslere girişini yasaklama kararı aldı.

haberhizan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu