Haber

Emotion Coaching UK ve Türkiye Enstitüsü’nden Ortak Eğitim

BURSA (IGFA) – Emotion Coaching Turkey Institute 3 Haziran’da Emotion Coaching UK Institute Kurucu Ortaklarından Dr. Louise Gilbert’in katılımıyla çok özel bir eğitim düzenliyor.

Türkiye’de duyguların sosyal duygusal öğrenme ve gelişimdeki rolü üzerine çalışmalar yürüten Duygu Koçluğu Türkiye Enstitüsü’ne bu kez enstitünün kurucusu Doç. Louise Gilbert ile çok özel bir antrenman planlıyor. 3 Haziran Cumartesi günü Bursa Karaman Yerleşkemizde gerçekleştirilecek etkinlik saat 10:00’da başlayacak ve 16:00’a kadar sürecek.

Duygu Koçluğu hakkında bilgilerin verildiği, aşamalarının anlatıldığı, örnek senaryolar ile uygulamaların yapıldığı ve “duygu-davranış-öğrenme” analiz çalışmasının deneyimlendiği bu interaktif ve yüz yüze oturuma bahise ilgi duyan herkes katılabilir. . Özellikle ebeveynler, öğretmenler, ruh sağlığı uzmanları, çocuklarla çalışan uzmanlar, öğrenciler ve Duygu Koçluğu hakkında bilgi edinmek isteyenlere açık olan oturumun sonunda Dr. Gilbert ve Doç. Kurul tarafından ayrıca katılım belgesi verilecektir.

Bu özel oturuma canlı ya da online olarak katılmak isteyen veli ya da öğretmenler 02.06.2023 tarihine kadar @emotioncoachingturkiye ve/veya [email protected] adresine başvurabilirler.

DUYGU KOÇLUĞU NEDİR?

Duygu koçluğu/arkadaşlık, öğretmenleri ve ebeveynleri çocukların duygularını tanımlamalarına ve uygun şekilde nasıl konuşacaklarına yardımcı olmaya teşvik eden bilime dayalı bir yaklaşımdır. Yaklaşım, sosyal duygusal öğrenmeyi desteklemekte, duyguların eğitim ve gelişimdeki rolünü öne çıkarmakta ve böylece çocuklarla kurulan bağın kalitesini artırarak daha etkili öğrenmeyi desteklemektedir.

Louise Gilbert kimdir? (PhD, MSc, PGCE, RGN, BSc(Hons)) Emotion Coaching UK’nin kurucu ortağı ve Emotion Coaching’in Baş Lideridir. Meslektaşı Dr. Janet Rose ile birlikte İngiltere’deki ilk Duygu Koçluğu araştırma projesini tasarladı, sundu ve değerlendirdi.

Doçent Nalan Kuru Kimdir? Erken çocukluk eğitimi uzmanı ve Emotion Coaching Türkiye Enstitüsü’nün kurucusudur. Emotion Coaching, Birleşik Krallık’taki birkaç uluslararası uygulayıcı eğitmenden biridir. Duygu Koçluğu tekniğinin pozitif psikoloji ve sosyal duygusal öğrenme ile bir araya getirildiği, kanıta dayalı ilişkisel davranış yönetimi modeli olan “Duygu Dostu Öğretim ve Ebeveynlik Yaklaşımı”nı oluşturmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu