Haber

Emine Erdoğan, BM Sıfır Atık Danışma Kurulu’nun kurumsallaşmasını umut verici buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi ve Birleşmiş Milletler (BM) Sıfır Atık Danışma Kurulu Başkanı Emine Erdoğan, Danışma Kurulu ile 5 yıl önce kurdukları hayalin BM çatısı altında kurumsallaşmasının umut verici olduğunu belirtti. sadece Türkiye için değil, sıfır atık sistemine geçmek isteyen her ülke için. , yönetim kurulunun ve 3 yıllık görev süresinin hayırlı olmasını diledi.

Emine Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in önerisiyle başkanlık ettiği BM Sıfır Atık Danışma Konseyi’nin dün online olarak gerçekleştirilen ilk toplantısını paylaştı.

Erdoğan, “Sıfır Atık Danışma Kurulu” etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Danışma Kurulu ile 5 yıl önce kurduğumuz hayalin Birleşmiş Milletler çatısı altında kurumsallaşması sadece Türkiye için değil her ülke için umut verici. Sıfır Atık sistemine geçmek isteyenlere görevinizde başarılar dilerim.” sözlerini kullandı.

Paylaşımda Emine Erdoğan’ın dün yapılan toplantıda yaptığı konuşmadan bir kesit ve geçen yıl katıldığı BM Genel Kurulu’ndan görüntüler de yer aldı.

akpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu