Ekonomi

Dolar/TL Yükselişle Başladı

Dolar/TL haftaya yükselişle başladıktan sonra 28.2500 seviyesinde işlem görüyor.

Cuma günü yatay bir seyir izleyen dolar/TL, günü önceki kapanışının hemen üzerinde 28.1737 seviyesinde tamamladı.

Yeni güne yükselişle başlayan Dolar/TL, şu anda önceki kapanışının yüzde 0,3 üzerinde 28,2500 seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda euro/TL yüzde 0,1 artışla 29,8660’tan, sterlin/TL ise yüzde 0,5 değer kazancıyla 34,2980’den satılıyor.

Dolar endeksi şu anda önceki kapanışının hemen altında 106,5 seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günü açıklayacağı faiz kararı öncesinde yatırımcıların temkinli davrandığını belirterek, yoğun bilgi gündeminin ve İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının da yatırımcıların ilgi odağında olduğunu bildirdi. Bu hafta.

İsrail’in Gazze’deki kara operasyonunun çatışmaların daha geniş bölgelere yayılmasına neden olabileceği endişesinin arttığını belirten analistler, ABD’de beklentilerin üzerinde gelen bir dizi makroekonomik verinin ardından Fed’in Çarşamba günkü kararlarının yatırımcılar tarafından yakından takip edileceğinin altını çizdi. .

Para piyasalarında fiyatlamalar bankanın bu hafta politik faiz oranını sabit tutacağını kesinleştirirken, Aralık ve Ocak ayı toplantılarına ilişkin tahminler sınırlı da olsa değişmeye başladı.

Analistler, bugün ülkede bilgi gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya’da büyüme ve enflasyon, Euro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi ve ABD’de Dallas Fed imalat sanayi endeksi verilerinin yanı sıra İsrail-Filistin’e ilişkin haber akışının da devam ettiğini belirtti. çatışma takip edilecektir. Teknik olarak dolar endeksinde 107 ve 108 puanların direnç, 106 ve 105 puanların ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

Öte yandan yurt içinde bugün açıklanan bilgilere göre ekonomik inanç endeksi ekim ayında aylık bazda yüzde 1,2 artarak 96,5’e yükseldi.

payasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu