Ekonomi

Çin Halk Bankası’ndan özel sektöre fon desteği

Çin Halk Bankası, emlak şirketlerinin de yer aldığı özel sektör toplantısının ardından özel şube için fonlama tabanını artıracağını açıkladı.

Bankanın yeni lideri Pan Gongsheng, toplantıda sekiz şirketin mali zorluklarını dinledi. Toplantıya ICBC’nin de aralarında bulunduğu banka temsilcileri de katıldı.

Pan, yaptığı açıklamada, özel sektör şirketlerinin tahvil ihracını destekleyen enstrümanın kapsamını genişleteceklerini ve konut piyasasının sağlıklı gelişimi için geliştiricilerin makul finansman ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirtti.

CreditSights Kıdemli Analisti Zerlina Zeng, toplantıda verilen açıklamaların Politbüro’nun güvercin duruşunu yansıttığını ancak bankanın mevcut fonlama takviye tedbirleri dışında yeni fonlama takviye tedbirlerini açıklamaktan da kaçındığını belirtti.

Pinpoint Asset Management Baş Ekonomisti Zhang Zhiwei, bu toplantının ardından yeni tedbirlerin gelip gelmediğinin bilinmediğini söyledi. Zhang, “Stres, özellikle emlak, strestir” dedi. altındahangi sektörlerin daha fazla mali yardıma ihtiyacı var” yorumunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu