Teknoloji

Call of Duty: Modern Warfare 2 oyuncuları tehlikeli bir kötü amaçlı yazılımın kurbanı oldu

TechCrunch’ın bir raporuna göre Call of Duty: Contemporary Warfare 2, çevrimiçi lobiler aracılığıyla otomatik olarak yayılabilen bir solucan tarafından hedefleniyor.2009 yılında piyasaya sürülen ancak hala tutkulu bir hayran kitlesine sahip olan oyun, yayıncı Activision tarafından kapsamlı bir soruşturma yürütülürken çevrimdışı duruma getirildi.

Resmi Call of Duty Updates hesabından atılan bir tweet’te, ” Call of Duty: Modern Warfare 2’nin Steam’deki çok oyunculu modu bir sorun araştırılırken devre dışı bırakıldı‘ söylendi.

Sorun ilk olarak Haziran 2023’te oyunun Steam forumunda bir kullanıcı gönderisi tarafından fark edilmişti. Kullanıcı tarafından açılan başlıkta; Bilgisayar korsanlarının saldırıya uğramış lobileri kullanarak saldırdığını ve VirusTotal çevrimiçi tehdit havuzunda bulunan kötü amaçlı yazılımların kullanıldığını belirtti.

Steam dizisinde yayınlanan daha fazla analiz, kötü amaçlı yazılımın uygulama kodundaki güvenlik açıklarından yararlanma yeteneğine sahip bir solucan olduğunu, yani kod enjeksiyonunu çevreleyen tipik güvenlik önlemlerini atlatabileceğini belirledi. Kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım bir oyun lobisine bulaştıktan sonra yerelleştirilmiş kod çalıştırır. oturuma erişen tüm kullanıcıların makinelerine bulaşabilir.

Oyuncuların veya oyuna Haziran 2023’ten beri erişen herkesin hemen bir virüsten koruma veya başka bir güvenlik taraması yapması önerilir.

Aralık 2022’de Activision, yaklaşık 20.000 çalışan bilgisi kaydının çalındığı ve çevrimiçi olarak yayınlandığı büyük bir siber saldırının kurbanı oldu. Bilgisayar korsanlarının Activision’ın içerik dağıtım ağı (CDN) aracılığıyla çalındığını iddia ettiği bilgiler Azure, tanınmış bir bilgisayar korsanlığı forumunun tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuldu.

torulhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu