Haber

Balıkesir’de Kamu Düzeni ve Trafik Barışı Uygulamasının Sonuçları

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 297 çalışanın katılımıyla gerçekleştirilen, il genelindeki Kamu Düzeni ve Trafik Huzuru Uygulamasında; 1.517 kişi üzerinde kimlik kontrolü yapılırken, çeşitli suçlardan aranan 3 kişi gözaltına alındı. Trafik denetimlerinde 111 araç denetlendi, 16 araç ise trafikten men edildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, “Milli güvenliğin sağlanması, genel sağlık ve kamu düzeni ile kamu düzeninin sağlanması, suç veya kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, şüpheli ve aranan kişilerin yakalanması, suç unsurlarının yakalanması” amacını taşırken; İlimiz genelinde 103 Ekip ve 297 işçinin katılımıyla gerçekleştirilen Kamu Düzeni ve Trafik Huzuru Uygulamasında Mahalleler, Caddeler, Caddeler, Parklar, Bahçeler, Meydanlar, Terkedilmiş Yerler, Tren olmak üzere Merkez ve Dış İlçelerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Trafiğin yoğun olduğu İstasyonlar, Otobüs Terminalleri ve farklı başlangıç ​​noktalarında; 1.517 kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan 3 kişi gözaltına alındı. Ekipler, bir araçta yapılan aramada 21 şişe etiketsiz kaçak viski ele geçirdi.

Polis ekipleri, 262 halka açık dinlenme ve eğlence mekanı ile diğer işyerleri, park, bahçe, meydan, alan, terkedilmiş yerler, tren istasyonları ve terminallerde denetim yaparken, 1 işyerine de ruhsatsız faaliyette bulunma hatası nedeniyle “idari” işlem uygulandı.

Trafik ekiplerinin yaptığı denetimde 111 araçta inceleme yapıldı, 64 araç sürücüsüne toplam 132 bin 350 TL idari para cezası kesildi, 16 araca da trafikten men cezası verildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu