Haber

Bakan Kurum: Yol haritamız netleşiyor

GAZİANTEP (İGFA) –Toplantıya TÜBİTAK, AFAD, Kandilli, MTA, Boğaziçi, ODTÜ, AÜ, İTÜ, Dokuz Eylül, Kocaeli, Gaziantep, Hacettepe ve Koç üniversitelerinden bilim insanları ile Bakanlık yetkilileri katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bilim insanlarıyla istişarelerin çok değerli olduğunu vurguladı.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından hayatını kaybeden 41 bin 156 vatandaşa Allah’tan rahmet diledi.

Bakan Kurum, “Deprem Bölgesi Fay Hatları ve Zemin Sıvılaşması” konulu toplantıda, depremin durumu, verdiği zararlar, mevcut yerleşim ve rezerv alanlarında gelecek dönem yapılaşmasına ilişkin tüm konuları görüştüklerini belirterek, şunları kaydetti: “Şu anda binden fazla hocamız sahada hasarla uğraştı, Fay hatlarının durum tespiti, sıvılaşma ve zemin problemlerinin tespiti için çalışıyoruz.”

Afet risk durumu ve temel kalite çalışmaları ile sosyolojik, demografik ve kültürel yapıyı koruyarak vatandaşı mağdur etmeden yeni yerleşim birimlerini belirlediklerini belirten Bakan Kurum, “İmar ve imar sürecinde yol haritamız netleşiyor! ” söz konusu.

habersarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu