Ekonomi

ATB Başkanı Yavuz Orta Vadeli Programı değerlendirdi

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Orta Vadeli Program’da (OVP) başta olmak üzere yatırım, istihdam, üretim ve ihracata yapılan vurgunun tek haneli enflasyon hedefinin iş dünyasının umutlarını artırdığını belirtti.

Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Program değerlendirmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Paranın yönünün her zaman istikrar, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve liyakat gerçeği olduğuna işaret eden Yavuz, programda özellikle tek haneli enflasyon hedefinin yatırım, istihdam, üretim ve ihracata vurgu yapılmasının, enflasyonu yükselttiğini ifade etti. iş dünyasının umudu.

Açıklanan Orta Vadeli Programın ülkeye hayırlı olmasını dileyen Yavuz, şunları söyledi:

“Bugün içinden geçmekte olduğumuz sıkıntılı dönem, bizi birkaç yıl daha zorlayacak gibi görünse de, tüm ekonomik göstergeler önümüzdeki dönemlerde iyileşmeye işaret ediyor. Açıklanan OVP, istikrarlı ve bağımsız ekonomi yönetimi, tasarruf adımları atılacak Bu sıkıntılı günlerle birlikte tüm kamu/özel sektördeki gelişmeler beklenen dönemden önce gerçekleşti” dedi. Geçeceğine inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu