Haber

Ankara Üniversitesi Beşevler yerleşkesine yeni sosyal yaşam alanı

ANKARA (İGFA) – Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Fen Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Uluslararası Merkez ve üniversitenin idari birimlerinin yer aldığı Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi ile mezuniyet törenleri ve bahar şenliklerine ev sahipliği yapan Güneş Meydanı , yeni bir sosyal yaşam alanı kazanıyor. .

Uluslararası Merkez’in yanında “Seralar” olarak bilinen bölgede inşa edilen ve kısa sürede tamamlanması planlanan Seralar Gençlik Merkezi’nde; Okuma ve çalışma salonu, stant salonu, çok amaçlı salon, 2 adet atölye, kitapçı ve sahne yer alacak.

Tamamlandığında toplam 3 bin 74 metrekare kullanım alanına sahip olacak ve 2 bin metrekare çevre düzenleme alanına sahip olacak Gençlik Merkezi için rektör, rektör yardımcıları, senatonun katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi. üyeleri, akademisyenler ve idari personel yer alıyor.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, törende yaptığı konuşmada, çok anlamlı bir eserin temel atma töreni için bir araya geldiklerini, bundan dolayı heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Üniversitelerin güzel binalara, iyi yetişmiş profesörlere, çok iyi donanıma ve çok güzel öğrencilere ihtiyacı olduğunu belirten Ünüvar, “Çok iyi öğretmenlerimiz, çok iyi öğretmenlerimiz olacak ki hem ülkemize hem de ülkemize hizmet edecek başarılı ve çalışkan öğrencilerimiz yetişsin. ve insanlık gelecekte ülkemizin farklı kademelerinde çalışarak bizi seçecektir.” Yeterli binalarımız olacak, çok güzel laboratuvarlarımız olacak ama bunlar yeterli değil. Sunduğunuz sosyal olanakların da yeterli olması gerekiyor. Çünkü çağımızda çocuklar sadece saydığım unsurları değil, aynı zamanda ders dışında vakit geçirebilecekleri mekanlara, kütüphanelere, gençlik merkezlerine, dinlenebilecekleri bir ağaç gölgesine, kendilerini rahat hissedebilecekleri bir yapıya da sahip olmak isterler. içiniz rahat olsun” dedi.

Ankara Üniversitesi’nin çok büyük bir üniversite olduğunun altını çizen Ünüvar, “Çok önemli okullarımız, çok önemli kampüslerimiz var. Her kampüsümüzde kendimi farklı bir dünyaya kaptırıyorum. Kampüslerimizin her biri kendi özelliklerini yansıtan güzel özelliklere sahiptir. “Biz yöneticilerin en temel görevlerinden biri sadece mevcut durumu korumak değil, daha da ileriye taşımaktır” dedi.

Beşevler 10. Yıl Kampüsü’nün Ankara Üniversitesi’nin kalbi olduğunu vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:

“Ankara’nın tam merkezinde biyolojik çeşitliliğin çok yüksek olduğu bir kampüs. İşte öğrencilerimizin en çok kullandıkları yerler. Bu nedenle diğer kampüslerimizde olduğu gibi burada da biraz güzelleşmeye ihtiyaç duyduk. ‘Sera’ denilen alanın dokusunu bozmadan, hiçbir ağacı kesmeden, hiçbir canlıya dokunmadan, o canlının canlılığını sürdürmesi için adımlar atarak bir proje hazırladık. Önce yeşilliklerin ortasında, doğanın ortasında kendimizi yeterli hissedebileceğimiz bir yer hayal ettik, sonra bunu kağıda döktük ve ardından Gençlik ve Spor Bakanlığımızın kapısını çaldık. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak da çok yakından ilgilendi. Burayı Seralar Gençlik Merkezine dönüştürüyoruz. “Bittiğinde çok güzel bir gençlik merkezi olacak.”

İnşaatı birkaç ay içinde tamamlamayı planladıklarını belirten Ünüvar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve ekibine de teşekkür ettiğini kaydetti.

Tören, dua edilip düğmeye basılmasının ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

haymanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu