Ekonomi

Altın yatırımcılarına son dakika uyarısı: Bu gece dikkatli olun

ABD Merkez Bankası (Fed) ve Fed Lideri Jerome Powell’ın bugün açıklayacağı para politikası kararları öncesinde küresel piyasalar olumlu seyrini korurken, İsrail-Filistin çatışması ve Japon varlıklarından kaynaklanan dalgalanmalar sürüyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, “Bugün akşam FED toplantısı var, iki günlük toplantı 21:00’de bitecek. 21:30’da Amerika’yı takip edeceğiz. faizler ters çalıştı.Faizler yükseldikçe altın üzerinde baskı gördük ama son dönemde Orta Doğu’da yaşanan çalkantılar altın için kazanç yarattı.Ancak altın fiyatlarının bu haftadan itibaren daha da sakinleştiğini görüyoruz.Powell: Bugünkü toplantıda ılımlı bir konuşma yapılması bekleniyor.Altının önünü açmak gibi ılımlı bir konuşma bekleyebiliriz.En azından faiz tarafında bekle gör politikası izlenebilir.

Altın daha sonra jeopolitik gelişmelerden etkilenecek. Hızlı hareketler var, iki ileri geri. Yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. “Altın fiyatları önümüzdeki dönemlerde desteklenecek” dedi.

YIL SONU BEKLENTİSİNİN ALTINDA

”Gram altın 1800 TL’nin üzerinde seyrini sürdürüyor. Onsta 2000 TL’nin üzerindeki hareket devam ederse gram altının 2000 TL’ye giden yolu açılıyor. Gram altının düşüşü v

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu