Haber

ALEVİ DERNEKLERİ ÜYELERİ SALDIRI NOKTASINA KARANFİL BIRAKTI

ALEVİ dernekleri üyeleri İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının bulunduğu noktaya gelerek karanfil bıraktı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde vefat edenler anılmaya devam ediyor. Bugün saat 10.00’da ise Alevi dernekleri üyeleri patlamanın olduğu noktaya gelerek vefat edenler için karanfil bıraktı. Karanfil bırakılmasının ardından dua edildi.

Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Fırat ” Türkiye’de olan bütün katliamları herkesin kınaması lazım. Bizler Alevi örgütleri olarak bilhassa itikat inancımızda bir insanı katleden hangi inançtan olsa cemevlerimize almayız. Biz bu şiddeti kınıyoruz. Bugün onları hürmetle yad ediyoruz. Türkiye’de bu sorunların artık konuşmaktan çıkartılıp, ağır bir boyutta el ele olmamız lazım. Daima bir arada terörü lanetlememiz lazım. Sahiden finansman eden kimse yüzüne bakılmaması lazım” dedi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez ise, “Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Toprağa düşen canlarımızı hürmetle hürmetle anıyorum. Türkiye bunlardan çık acı çekti. Bu bir insanlık suçudur” diye konuştu.

Görüntü dökümü: ——————-Alevi dernekleri üyelerinin karanfil bırakmasından görüntü – Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Lideri Ercan Geçmez  konuşmasından görüntü

-Alevi Dernekleri Federasyonu Lideri Celal Fırat konuşmasından görüntü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu