Haber

Afet bölgesinde ilk ‘konteyner pazarı’ hizmete açılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yapımı devam eden ‘konteyner çarşısı’ndaki çalışmaların yüzde 90’ını tamamladı. Önder Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, 5 bin metrekarelik alanda 150 işçi, 15 iş makinesi ve 90 konteynerin bulunduğu çarşının imal edilmesi için olağanüstü bir çaba sarf edildiğini söyledi. Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı kuruluşu olan su ve elektrik şirketlerinin altyapı çalışmalarını yürüttüğünü, konteynerlerin konulduğu alanlardaki kilitli parke çalışmalarının da tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi.

Önder Büyükkılıç, deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta ilk konteyner kenti hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yine ilk konteyner pazarını Elbistanlıların hizmetine sunacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: “AFAD Kayseri Sokak’ın bulunduğu Kahramanmaraş’ta bölgenin ilk konteyner kentini kısa sürede hayata geçirdik. Söz konusu geçici barınma alanında 117 depremzede aile huzur içinde yaşamaktadır. Aynı şekilde Elbistan’da da hayatı yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”söz konusu.

Büyükkılıç, bölgede çalışmaların gece gündüz devam ettiğini belirtti. “3 gündür ekiplerimiz gece gündüz demeden konteyner piyasasını bir an önce bitirmek için çalışıyor. Yüzde 90’ı tamamlanan çarşımızda görev yapacak olan ekibimiz yarın sabahtan itibaren 72 saatte rekor bir sürede çarşıyı da hizmete hazır hale getirecek.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu