Haber

AFAD tarafından Şırnak’ta KBRN, yangın ve deprem tatbikatları yapıldı

Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) tarafından Şırnak’ta Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) yangın ve sarsıntı tatbikatı gerçekleştirildi.

PTT İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen tatbikata 112 Acil Tıp, AFAD, polis, itfaiye grupları ve PTT çalışanlarının da aralarında bulunduğu 50 kişi katıldı.

Tatbikatta senaryoya göre grupların biyolojik gaz kaçağı ve sarsıntı alarmı ile olay yerine gelmesi, depremde yaralanan vatandaşların kurtarılması, yaralıların ambulanslarla hastaneye sevk edilmesi, soygun olayı ve yangının söndürülmesi gündeme geldi.

PTT İl Müdürü Orhan Zeyrek, gazetecilere yaptığı açıklamada, genel müdürlüğün talimatları doğrultusunda her yıl tatbikat düzenlediklerini söyledi.

Çalışanlarını doğal afet, sel, deprem, yangın, hırsızlık gibi olaylara karşı bilinçlendirmek amacıyla böyle bir tatbikat gerçekleştirdiklerini kaydeden Zeyrek, “Tatbikata katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. . Asıl amacımız personelimizi bilinçlendirmek, ön planda olmak için böyle bir tatbikat yaptık.” söz konusu. ???????

cayiralanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polatlı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu